Gillection

Gillectioni lugu

Gillectioni menüü:

Gillection sai alguse aastal 2013. Meie “esimene” pulm oli veebruari kuus ja õues oli 15 kraadi külma. Pruut palus mul kududa pulmariietega sobiva boolero ja salli. Boolero tuli nii äge välja, et ma kudusin neid veel kümneid otsa. Siis tuli kohe ka tellimus pulmakarbile, käsitöökaardile, ametimärkidele jne. Üsna pea selgus, et ega minust ikka ühe asja tegijat ei saa. Kui juba teha, siis terve kollektsioon erinevaid asju.

Nii sai alguse Gille kollektsioon ehk Gillection.

Tänaseks olen tegutsenud üle 10 aasta ja teinud ohtralt käsitöökaarte, pulmaalbumeid, kingikarpe, ametimeeste silte, kohakaarte, kudumeid. Viimaste aastatega on lisandunud dekoratiivsed kimbud, seaded ja pärjad nii kunst- kui ka eluslilledest. Samuti on kasvanud Gillectioni abikätest koosnev meeskond, mis on tipphooajal ulatunud 10+ inimeseni.

Nüüd on Gillectioni töö kui üks suur sümfoonia kokkumäng – kogu peo planeerimine, korraldamine, kujundamine, dekoreerimine ja ka läbi viimine. Selle viimase eest võtab aplausi endale minu abikaasa Priit.

Gille Jaeger

Minu nimi on Gille ja ma olen naine parimais aastates.
Oma julguse, elukogemuse ja loovuse olen kogunud 25+ aastase abielu, ühe väikese plikatirtsu imeliseks nooreks naiseks kasvatamise ja 100+ pulma korraldamise abil.
Minu abikaasa Priit on olnud pulmaisa üle kolmekümne aasta. 12 hooaega tagasi kutsus ta mind endale appi ühe pulma korraldamisele.

Sellest ajast oleme koos teinud väga palju pidusid. Priit on küll õhtujuht ja pulmaisa aga mina olen võtnud enda peale kogu suhtluse pruutpaariga just päeva programmi osas. Lisaks olen teinud muidugi käsitöö asju juurde. Peol olen assisteerinud Priitu ja üldse kogu pulmal “silma peal hoidnud”.

Olen töötanud väga pikalt logistika vallas. Olen kindel, et see kogemus on andnud mulle oskuse planeerimise ja koordineerimise osas. Seda üks pidu ju ongi.

Lisaks olen õppinud Pärnumaa Kutsehariduskeskuses ja Eesti Floristikakoolis lilleseadmist. Igapäevaselt hoian “kätt soojas” ühes väikeses armsas lillepoes – Elli Lillelaegas. See annab jällegi võimaluse ennast kursis hoida lillede valikuga, hetke trendidega ja inimeste eelistustega.

100+

Korraldatud pulma

50+

Tseremooniat

12+

Aastat pulmakogemust

100+

Õnnelikku paari

Mis mind inspireerib?

Juba väikese tüdrukuna mõtlesin tihti selle üle, et miks mina ei sündinud kuninglikku perekonda. Tundus, nagu oleks vaid sellises keskkonnas olnud võimalus täita kõikvõimalikke unistusi ning osaleda imeilusatel pidustustel.

Aja jooksul, juba esimeste pulmade korraldamise tulemusena, sain aru, et mu lapsepõlve unistus oli täide läinud. Leidsin end ootamatult lugematul hulgal erinevate ürituste korraldamise ja salajaste soovide täitmise maailmast.

Mind inspireerib kõige enam inimeste unistuste elluviimise protsess.
Alguses kogume kokku erinevate mõtete ja soovide killud, millest hakkame koos lugu looma. Kui lõpuks kõik need ideed reaalsuseks saavad ja näen klientide esimesi reaktsioone, siis selle kõige tulemusena hakkab mu süda rõõmust helisema. Kõik väsimus ja mured kaovad hetkega, asendudes vaid rahulolutundega.

Kogedes seda võimsat emotsiooni, mõistan, kui oluline on luua sündmusi, mis toovad inimesi kokku ja loovad unustamatuid hetki. Näha piduliste silmades sära, kogeda naeru ja jagada pisaraid – need hetked panevad mind tundma, et olen õigel teel. Need emotsioonid julgustavad ja innustavad mind jätkama oma tööd armastusega ning võtta vastu järjest põnevamaid väljakutseid.

Miks ma seda teen?

Minu tõeline kirg on kogu peo kokkumäng. See on nagu sümfoonia mis koosneb erinevatest osadest.

Klassikaline sümfoonia koosneb neljast osast.
1. osa. Allegro (kiire), sonaat-allegro vormis.
2. osa. Andante (või Adagio vms aeglases tempos), tihti variatsioonivormis.
3. osa. Menuett (või Skertso, tantsulise iseloomuga, 3-osalises vormis)
4. osa. Finaal (Allegro, Allegretto, Presto vms kiires tempos, tavaliselt rondovormis.)
(Allikas)

  1. Allegro on hetk, kus pruutpaar on meie kohta kuulnud, saanud soovituse või leidnud meie kohta teavet ning võtab meiega ühendust. Enamasti piirdub alguses suhtlus vaid kirjavahetusega, kuni jõuame esimese kohtumiseni. See hetk on alati määrav. Kõigil meist tekib tunne, kas me sobime kokku ja kas soovime hakata koostööd tegema.
  2. Andante osas hakkame mängima erinevate mõtetega. Millised stiilid, millised värvid, kas metsas või lossis, millised muusikud, kas foto või video või hoopis mõlemad?
    Kas kingikarbile kasutada ohtralt pitsi või ainult paela…
    Me vahetame kümneid kirju ja püüame leida just teile parimaid lahendusi.
  3. Menuetti rütmis saab alguse hoogne tegevus. Mina jaotan ülesandeid, valmistan ette kokkulepitud lisad, samal ajal kui teie keskendute välimuse viimistlemisele ja teete otsuseid tordi maitse ning fotosessiooni asukoha osas.
  4. Finaal on kõige suurejoonelisem. Mina sätin valmis peosaali ja tseremoonia koha, ehin lilledega auto ja lauad. Leian igale väikesele detailile oma tähtsa koha ja olen teie kõrval kui on vaja külaliste ette astuda ning lahkun alles siis, kui pidu on lõppenud.