Gillection

Kus korraldada pidu?

Peokohta võib valida väga erinevaid. Alati on võimalus kutsuda kõik külalised suurde lossi, mõisasse või turismitallu, kus peokorraldaja ise ei pea midagi tegema ega muretsema. See nõuab kindlasti suuremat eelarvet. Erinevates kohtades erinevad summad aga pulma ja suuremate pidude (50+ inimest) korral võib arvestama päris mitme miinimumpalgaga.

Pidu võib pidada ka koduaias või maal, vanavanemate heinamaal. Siis on päris mõnus kui niidetud murul võiks terve peo paljajalu mööda saata. Õhtuse külma udu ja kasteniiskuse pärast on mõnus, kui saaks istuda ikka katuse all. Olgu see siis igapäevaselt kasvõi heinaküün, mis on peopäevaks puhtaks tehtud ja dekoreeritud.

Levinud lahenduseks on olnud ka teisaldatav telk. Telgi lahendused on tänapäeval väga erinevad. Väikese seltskonnaga mahub päris väikese katuse alla, suuremaid saab rentida asjatundjate käest, kes seda ka ise paigaldama tulevad.

Muidugi tasub oma sõpruskond läbi mõelda ja võimalusel laenutada “peomööbel” sõprade käest. Eks me kõik loodame ja usume, et just meie peo ajal vihma ei saja, saame nautida päikeseloojangut ja tähistaevast suvisel õhtul.. Aga Eesti ilma peale ei saa kunagi kindel olla. Pigem ikka alati peaks olema plaan A järgi ka plaan B ja C.

Mida peokohta valides jälgida?

Peokoha valiku juures on oluline jälgida, et kutsutud külaliste ja ka teenindava personali jaoks oleks piisavalt ruumi. Külalistel on oluline, et nad mahuksid mugavalt laudade taha istuma ja vajadusel laua tagant välja pääseksid. Samuti on piisav ruum oluline tantsuks ja muudeks peoga seotud tegevusteks. 

Teenindava personali (näiteks cateringi) jaoks on piisav ruum tähtis, et laudade vahel saaks mugavalt ja ohutult liikuda. Õhtujuhil peaks olema piisav ala tegevuste läbi viimiseks. Sama käib ka bändi või muusika tegijate kohta.

Kokkuvõtvalt on liikumisruum väga oluline, et kõik osapooled tunneksid ennast hästi. Kui peokoht ütleb, et maja mahutab ära näiteks 75 inimest, siis ei pruugi enam tegelikult ruumi jääda tantsuks, mänguks ja muudeks eelnevalt nimetatud tegevusteks. Ruumi suurus on kindlasti üks teema, mis tuleks hoolikalt läbi mõelda..

Enamus peokohad pakuvad ka majutust. See on suurepärane võimalus veeta muretult kogu peoõhtu koos ja hommikul veel hommikulauas peo muljeid vahetada.

Sageli tekib aga siin küsimus, et kes selle majutuse eest tasuma peab. Minu kogemus ütleb, et kindlat reeglit ei ole. Mõned peokohad müüvad oma kompleksi kohe koos majutusega. Siis tasub selle eest enamasti peoperemees. Teistes kohtades on võimalik majutust osta eraldi. Siis sobib täiesti, kui juba kutse peale on märgitud, et majutus võimalus on olemas aga selle peab ise broneerima ja tasuma.

Kokkuvõtteks on kõige olulisem, et peokoht sind ennast kõnetaks ja kõigil inimestel oleks mugav ja tore olla koos. Sellest lähtuvalt tee ka kõik valikud ja otsused.

Jaga seda: