Gillection

Kas bänd, DJ või Spotify?

Kas bänd, DJ või Spotify?

Oma pikast kogemusest võin öelda, et igal erineval variandil on omad eelised. Klassikaline on muidugi bänd. See annab lihtsalt sellise elava emotsiooni juurde.

Millist bändi valida? Kui on veel tundmatu bänd, siis soovitan kindlasti leida võimalus valikus olevat bändi ise laivis kuulata. Tuntud bändid räägivad muidugi enda eest, kuid tasub mõelda, kas soovid külalistele kontserdi pakkuda või unustamatut tantsuelamust. Kas ühe- või kahemehebänd või suur pillidega koosseis? Kindlasti peaks arvestama ruumi suurust . Suured ansamblid vajavad ka palju ruumi lava jaoks.

DJ on väga hea valik, kui muusikasoov on väga erinev. Soovides kuulata oma lemmiklugusid ja bände erinevatest ajastutest on väga mõistlik valida DJ. Tänapäeval on neil enamasti kaasas uhke tuledepark ja korralik tehnika. Kui valite DJ ja teie jaoks on oluline, et ta ka räägiks lugude vahele, siis olge ikka veendunud, et ta seda ka teeb. Mitte kõik DJ ei ole väga jutukad tegelased.

Spotify või youtube on suurepärane valik kodusele peole, kus igaüks saab käia lugu valimas või siis juba ette tehtud listid on mõnusaks taustaks kogu peo. Need samad listid lähevad käiku ka siis, kui bänd või DJ on lõpetanud aga külalistel pole plaaniski veel magama minna. See tehnika peaks ka teil endal valmis olema.

Minu isiklik soovitus oleks, et kui vähegi eelarve kannatab, siis valiksin kõik need kolm oma peole. Kui bänd parasjagu ei esine, siis DJ valib taustamuusikat söömise ja pauside ajaks, teeb koostööd õhtujuhiga ja tantsutab külalisi pärast bändi lahkumist.

Veel on võimalus kutsuda erinevaid koosseise pulmatseremooniale või siis väikese etteaste jaoks. Niiöelda “kingitus” külalistele. Need on väga ilusad ja põnevad vahepalad tantsumuusika kõrvale.

Pulmapeol on üks olulisemaid etteasteid avatants. Kui varasemalt oli see reeglina avavalss, siis juba mõnda aega on seda nimetatud avatantsuks. Samavõrra imeline on vaadata hoolikalt ettevalmistatud ja kuid selgeks õpitud tantsukava ja lihtsalt “puud tuules” õõtsumist. Oluline selle juures on see, et pruutpaar ise seda naudiks ja oleks õnnelik. 

Kas avatantsu muusika tuleb “maki” pealt või laulab ja mängib seda bänd, sõltub loo valikust ja bändist. Mõned on nõus valitud loo ära õppima aga päris tihti hoolitseb nupu vajutuse eest ikkagi DJ. Ja see on täiesti sobiv minu meelest. Tihti valitakse avatantsu looks just nö nende kahe lugu või siis mõni maailmas üldtuntud muusikapala. Las siis esitabki seda originaal eristaja.

Jaga seda: